Home » Gaijin.lt

Gaijin.lt

Gaijin.lt – tinklaraštis skirtas visiems norintiems iš arčiau pažinti Japoniją.

Japonijos unikali kultūra, istorija, ekonominiai pasiekimai, gyvenimo būdas, specifinė visuomenės sankloda, maisto kultūra, žmonių santykis su gamta, kelionės ir t.t. yra tik dalis iš neišsemiamų temų, kalbant apie Tekančios Saulės šalį. Tikiu ir žinau, kad mes tikrai turime ko pasimokyti iš šios šalies. Todėl viliuosi, kad šis tinklaraštis pasitarnaus išsamesniam Japonijos pažinimui, kas savo ruožtu atveria platesnias galimybes tarpusavio bendradarbiavimui įvairiose srityse.

Gaijin.lt kredo – apie Japoniją iš pirmų lūpų.

Svetainės vardo kilmėgaijin (jap. 外人) pažodinis vertimas reiškia – „išorės žmogus“, kitaip tariant pašalietis arba užsienietis. Gaijin terminas yra gana familiarus, o kai kurie užsieniečiai jį suvokia kaip japoniško šovinizmo ar net rasizmo apraišką. Iš tiesų gaijin termino konceptas yra labai platus, todėl žodžio prasmė neretai priklauso nuo to kas, kur, kada ir kaip jį vartoja. Oficialesnis užsieniečiams vadinti skirtas terminas yra gaikokujin (jap. 外国人), kurio tiesioginis vertimas reikštų išorės, kitaip tariant užsienio, šalies žmogus. Visgi Japonai, kalbėdami apie užsieniečius, linkę naudoti sutrumpintą gaikokujin variantą gaijin.

Nesvarbu kiek metų esi pragyvenęs tolimojoje žydinčių sakurų šalyje, kokios japonų kalbos, kultūros žinios, kiekvienas užsienietis, o tame tarpe ir aš, buvau, esu ir būsiu gaijin‘as Japonijoje. Gaijin‘as, klajojantis painiais šios šalies pažinimo labirintais. Žmogus, kuriam daug kas leidžiama ir atleidžiama tik todėl, kad jis nėra japonas. Prisimenant Sokratą belieka pakartoti „oida ouden eidos“ („aš žinau, kad nieko nežinau”). Ir iš tiesų aš žinau kiek dar mažai žinau apie Japoniją…

Gaijin.lt autorius

Komentuoti negalima.

Japonija, kelionės, keliauti, bilietai, verslas, ekonomika