Home » Featured, Headline

Rytų Japonijos Didysis žemės drebėjimas [tiesiogiai iš Tokijo] 18 d. 21 val.

16 March 2011 7,653 views 12 Comments

18 d. Naujausia informacija. Šiandien visą dieną ant Fukušima Daiiči atominės elektrinės 3-io reaktoriaus huvo pilamas vanduo. Panaudota savigynos pajėgų bei Tokijo priešgaisrinės apsaugos mašinos.

Užbaigti darbai tiesiant elektros kabelį, kurį panaudojant tikimasi atnaujinti elektros energijos tiekimą į atominę elektrinę ir taip pradėti aušinti reaktoriaus bei branduolinio kuro saugyklas. Pirmas ir antras reaktorius turėtų būti pradėtas aušinti 19 d. ryte, jeigu veiks vandens pompor ir kiti įrenginiai. Trečias ir ketvirtas reaktorius taip pat turėtų pradėtas aušinti tą pačią diena.

17d.

19 val. Ką tik Japonijos nacionalinė televizija pranešė, kad septintą valando vakaro buvo panaudotos penkios specialios savigynos pajėgų mašinos.  Vanduo pateko į trečią reaktorių. Stebima situacija ar sumažės radiacijos fonas elektrinės teritorijoje.


11 val. (vietos laiku). 10 val kariniai malūnsparniai keturis kartus išpylė vandenį ant Fukušimos atominės elektrinės 3-io reaktoriaus. Vienu kartu malūnsaparnis gali pakelti septynias su puse tonas vandens. Šiuo metu į įvykio vietą yra pajudėjusios specialios gaisrinės, kurios taip pat turėtų aušinti kaistantį reaktorių.

Pačio branduolinio kuro strypų aukštis siekia 4 metrus,baseino kuriame laikomas kuras  aukštis apie 15 metrų. Tokio tipo baseinuose telpa apie 2 tūkstančiai tonų vandens. Skaičiuojama, kad malūnsparnaiai turės pilti vandenį minimaliai šimtą kartų. Be to bus panaudotos gaisrinės.

Pilti vandenį ant trečio reaktoriaus nuspręsta todėl, kad buvo likę arba visai nebuvo vandens. Tuo tarpu 16 d. atlikant skrydį virš atominės elektrinės nustatyta, kad ketvirto reaktoriuje dar buvo likę nemažai vandes. Todėl pirmenybė teikiama trečiam reaktoriui.

Prieš keletą dienų pastebėta, kad pradėjo kaisti vanduo, kuriame laikomi panaudoti 5 ir 6 reaktoriaus branduolinio kuro strypai. Lyginant su vakar dienos vandens temperatūra per vieną parą temperatūra pakilo penkiais laipsniais ir šiuo metu siekia apie šešiasdešimt laipsnių. Vanduo aušinamas veikiančiomis baterijomis, tačiau trūksta jų pajėgumo. Visgi šiuo metu dirbama, kad būtų atkurtas elektros tiekimas, kuris galėtų užtikrinti pakankamą vandens aušinimą.

11 val. 27 min. prasidėjo ginybos ministro spaudos konferencija.  Pranešta informacija apie sraigtasparnių vandens pylimo veiksmus. Į įvykio vietą yra pajudėjusios vienuolika specialių gaisrinių. Taip pat vežama JAV karinių pajėgų vandens pompa.

11 val. 30 min. ministrų kabineto sekretoriaus spaudos konferencija. Pranešta dėl humanitarinės pagalbos nukentėjusiems surinkimo punktų įvairiose prefektūrose.

Ministras pirmininkas Kan Naoto ir JAV prezidentas Obama kalbėjo telefonu dėl įviarialypės pagalbos.

Spaudos konferencijos metu taip pat kalbėta ir apie nevisai tikslią informaciją, kuri pateikiama užsienio spaudoje.

Tokijuje ir aplinkinėse prefektūrose radiacinis fonas yra nepakitęs.

____________________________________________

Pirmiausiai norėtųsi pareikšti didžiausią užuojautą visai japonų tautai ir ypatingai nuo žemės drebėjimo ir tsunamio nukentėjusiems žmonės. Didžiausia tragedija nuo antro pasaulinio karo palietusi kiekvieną iš mūsų. Tragedija vis dar tęsiasi. Niekaip nepavyksta susitvarkyti su procesai vykstančiais Fukušima Daiiči atominje elektrinėje. Didžiausia pagarba visiems elktrinės gelbėjimo darbuose dalyvaujantiems žmonėms. Tai žmonės didvyriai. Šiandien belieka melstis, kad pastaroji gamtos stichijos sukelta tragedija nevirstų į analogų neturinčio mąsto ekologinę katastrofą.

Kiekvieną laisvą minutę seku naujienas apie Fukšimos atominę elektrinę. taip pat internete nuolat stebiu pateikiamą informaciją apie radiacijos pavojų Tokijuje. Ačiū Dievui kol kas nėra užfiksuotas žymesnis, žmogaus sveikatai pavojų keliantis radiacijos padidėjimas Tokijuje.

Sveikatos saugos tyrimo centro radiacijos stebėjimo centras įrengtas viename iš centrinių Shinjuku rajone. 15 d. vienu metu buvo užfiksuota 0.809 makro sivertų. Šis rodiklis prilygsta 1/50 tos radiacijos dozės kurią gauname atliekant plaučių rentgeno nuotrauką. Taigi visiškai nepavojinga situacija. 16 d. šiuo metu rašant šį įrašą 0.0569 makro sivertų. Detaliau galite pasižiūrėti štai čia, tačiau dėl didelio apkrovimo puslapis dažnai nulūžta.

Bet kuriuo atveju kol kas , 16 d., Tokijuje jokios panikos nėra. Didžioji dalis traukinių pradėjo važiuoti  80 procentų įprastiniu režimu. Taip pat yra įgyvendinamas planingas elektros energijos taupymo planas, kuris paleitė virš 5 milijonų namų ūkių. Tiesa, Tokijo miesto dalyje kur aš gyvenu kol kas neteko patirti elektros energijos sutrikimų.

****

Asmeniškai per žemės drebėjimą buvau sugrįžęs namo iš mokyklos, kur buvo paskutinė diena kuomet 5-6-ams mokinau anglų kalbą.  Žemės drebėjimas įvyko 14,46 valandą. Tuo metu sedėjau namuose ir skaičiau naujienas internete. Po pirmo smūgio išbėgau į lauką. Ten pamačiau besirenkančius kaimynus. Po kelių minučių grįžau atgal ir vėl supurtė pakartotinis smūgis. Ir vėl išbėgau į lauką. Sugrįžus namo partotiniai žemės drebejimai kartojosi kas 15 minučių. Jausmas tikrai nėra pats maloniausias.

<tikiuosi, kad galėsiu nuolat atnaujinti pastarąjį įrašą>

12 Komentarai »

 • Rasa parašė:

  sekmes.neteko buti Japonijoj, tik Pietu Korejoje, labai gaila del katastrofos, grazi juk salis ir zmones tokie savotiski…

 • Marius parašė:

  Na naujienos is pirmu lupu atrodo kur kas ramiau ir patikimiau, nei visa masine psichoze, kuria skleidzia stambiausios naujienu agenturos Europoje. Ar tiesa, kad dauguma Tokijaus gyventoju rengiasi palikti miesta ir trauktis link Riukiu salyno? Dar viena zinia, kuria skleidzia yra ta, kad Japonija palieka jos gyventojai ir del didejancio radiacijos kiekio traukiasi gylyn i Azija… ar tai is tikro vyksta?

  Sekmes ir drasos

 • Linas parašė:

  Tikiuosi, kad Japonijos gyventojai sėkmingai įveiks visas negandas, o dabartinė patirtis, kad ir kokia tragiška bebūtų, bus sėkmingai panaudota apsisaugant nuo žemės drebėjimų ir cunamių ateityje.

  Ar pačiam šis žemės drebėjimas buvo stipriausias, kurį teko patirti per gyvenimo Tokijuje laiką?

 • gaijin (autorius) parašė:

  Ne. Tikrai niekas neketina niekur trauktis. Kiekvienas stengiasi dirbti savo darbą ir stebi kaip toliau vystosi situacija. Didžiausią nerimą jaučia užsieniečiai, nes jie gali pasikliauti tik savo šalių žiniasklaidos informacija. Šiandien per spaudos konferenciją ministrų kabineto sekretorius Edano taip pat kalbėjo apie kai kurių žiniakslaidos priemonių pateikiamą netikslią informaciją.

  Taip pat kadangi šiuo metu Japonijoje yra atostogų laikotarpis universitetuose dalis studentų yra sugrįžę ar pasistengė sugrįžti namo arba pavažiuoti kažkur į pietus.
  Aš pats asmeniškai vakar žiūrėjau ar yra autobusų bilietų tarkime į Nagoją miestą, kuris yra dar keli šimtai kilometrų į pietus nuo Tokijo. Jokių problemų įsigyti bilietą.
  Be to, kitą pirmadienį Japonijoje yra išeiginė diena, tad prognozuočiau, jog dalis žmonių bent iki antradienio išvažiuos trumpoms kelionėms į Kijotą ar kitus regionus.

 • EiSi parašė:

  Stiprybės japonų tautai!

 • Jovita parašė:

  Tikrai labai gera isgirst naujienas is pirmu lupu. Tikiuosi visas sitas kosmaras greitai pasibaigs ir Japonija vel atsistos ant koju.

 • Banginių Dvasia parašė:

  Čia jums Banginių Dvasios atsiuntė cunamį-japonai vienintelė tauta masiškai žudanti banginius. Ir jei gyvenate Seisminėje zonoje Banginių žudikai nestatykite atominių elektrinių!!!!

 • gaijin (autorius) parašė:

  Galima dėl tų banginių pasiginčyti. Japonai kiek man yra žinoma nėra vienintelė tauta kuri valgė banginius. Beje, dėl tų banginių, pramoninės žvejybos atnaujinti vis tiek neįmanoma. Man pačiam teko ragauti banginio sašimi. Nepaliko didelio įspūdžio. Mėsa kaip muilas. Tačiau po antro pasaulinio karo banginiena buvo vienas iš pagrindinių valgių Japonijos mokyklose (pas juos visi mokiniai valgo pietus mokyklosje savo klasėje). Kiek yra tekę kalbėti su vyresniais žmonėm banginiena būdavo tris kartus per savaitę.
  Bet kuriuo atveju išgyvens japonai ir be banginių.
  Na o dėl seisminės zonos tikrai būtų galima jums pritarti. Manau bus peržiūrėta atominių elektrinių projektai ir ne tik Japonijoje. Drįsčiau spėti, kad japonai dar labaiu suaktyvins tyrimus susijusius su alternatyvia energetika. Jau iki šios tragedijos daug dėmesio buvo skiriama žaliai eneregijai, o po jos neabejotinai vyriausybė turės teikti šiai sričiai dar daugiau dėmesio. Neįsivaizduoju kuri prejektūra dabar sutiktų pas save statyti atominę elektrinę

 • gaijin (autorius) parašė:

  Dėkui. Ką padarysi visko atsitinka. Vieniems nepasiseka dėl gamtinių salygų kiti turi istoriškai sunkiai prognazuojamus kaimynus… Šalis tikrai įdomi. Mano vertinimu pastaroji frazė gana tiksliai apibūdina Japoniją.
  “Japan is country in Asia but not of Asia.”
  Be abejo daugelis kultūrinių dalykų atėję iš Kinijos, tačiau japonai ir kinai tai yra dvi visiškai totaliai skirtingos tautos su visomis iš to išplaukiančiomis pasekmėmis.

 • gaijin (autorius) parašė:

  Sakyčiau taip, šis žemės drebėjimas buvo pats keisčiausias. Suprantate žemės drebėjimo stiprumo pojūtis labai priklauso kur būnant šį žemės drebėjimą teko patirti. Vienas dalukas kai važiuoji maįina ar esi lauke, kitas dalykas kai esi metropolio 45 aukšte ar kur nors dangoraižyje. Visiškai skirtingas pojūtis. Dangoraižiai po labai didelio žemės drebėjimo gali siūbuoti ir 20 ir 30 minučių. Mano atveju buvau primame aukšte. Lbai nemalonu ypač po visų įvykių Naujoje Zelandijoje. Beje, sakoma, kad šis žemės drebėjimas savo energijos galia virš 100 kartų viršijo Kobe žemės drebėjimą. Skaičiau vieno profesoriaus komentarą, kad atsižvelgiant į energijos kiekį tsunami banga tam tikrose vietose galėjo siekti ir 50 metrų. Aišku, bus tyrimai bus ir tikslesnė informacija.
  Aš pats asmeniškai vedu ekskursijas lietuviams Japonijoej ir vienas iš lankomų objektų yra didysis buda Kamakuroje (viena senųjų sostinių). Šiuo metu ta budos statula yra lauke, tačiau prieš šešis šimtus metų jisai buvo šventykloje. Po tsunamio bangos viskas buvo nuplatau ri liko tik budos statula. Tik dabar galima suvokti kaip maždaug viskas turėjo atrodyti.

 • Ignas parašė:

  ka manai apie sita video? cia ne Tokijuje?
  http://www.youtube.com/watch?v=lkO9NX2i-IQ

 • gaijin parašė:

  Tai gali būti Urayasu ar panašūs Tokijo rajonai, kurie buvo pastatyti jūroje. Taip vadinami umetachi rajonai. Pavyzdžiui ta pati Odaiba irgi supilta jūroje, todėl tose vietose žemė nėra labai tvirta, per ją gali prasisunkti vanduo. Asmeniškai tokių vaizdų matyti neteko. Antra video dalis gana įdomi.

Prašome palikite savo komentarą!

Palikite savo komentarą žemiau taip pat galima nuoroda savo svetainės. Galite prenumeruoti komentarus naudodamiesi RSS paslauga.

Rašydami komentarus išlikite kultūringi. Nenuklyskite toli nuo temos. Brukalai nepageidaujami.

Galite naudoti šiuos HTML kodus:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Šiame tinklaraštyje galima naudoti Gravatar simbolius. Galite užregistruoti savo Gravatar.

Japonija, kelionės, keliauti, bilietai, verslas, ekonomika