Home » Kelionės

Yosakoi šventė Tokijuje (よさこい祭り2010)

7 August 2010 3,933 views No Comment

Yosakoi šventė (よさこい祭り)

Praėjusį savaitgalį teko lankytis vietinėje yosakoi šokių šventėje Tokijuje, todėl norėtųsi pristatyti šį gana naują, bet japonų jaunimo tarpe mėgiamą naują šokių stilių.

Yosakoi šokių kilmė

Yosakoi (よさこい) vardo kilmė yra įprastai siejama su pasakymu yoru sa koi „ateik vakare“ (夜さ来い). Yosakoi yra unikalaus stiliaus šokiai, kurių gimtine reikėtų laikyti Kochi prefektūros Kochi miestą Japonijoje. Kochi mieste yosakoi pradėtas šokti dar 1954 metais. Jo šaknys sietinos su tradiciniu bon odori vasaros šokiu (kiti šaltiniai teigia, kad jis sietinas su awa odori šokiu). Bet kuriuo atveju yosakoi pačioje pradžioje buvai grynai japoniško stiliaus šokis. Šiais metais jau 57 kartą rengiamoje yosakoi šokių šventėje Kochi mieste galima išvysti tikrą šokių mišrainę, pradedant tradicinių japoniškų šokių elementais bei muzikos melodijomis ir baigiant roku, sanba, hip hopu ir t.t. Apibendrinant galima teigti, kad yosakoi šokis dažniausiai yra itin energingas, kuriame susilieja tradiciniai japoniškų šokių judesiai ir moderni muzika. Dažniausiai šokama didelėmis komandomis. Pavyzdžiui Kochi rengiamoje didžiausioje yosakoi šokių šventėje Japonijoje yra netgi yra įvestas limitas, kad vienoje šokių komandoje negali būti daugiau nei 150 žmonių.

Gali mokytis šokti bet kas

Japonijoje yra visa eilė yosakoi šokių mokyklų ir klubų, vieni dirba profesanaliai, tam, kad nugalėtų, kiti tiesiog mėgaujasi galėdami įdomiai praleisti laiką. Be to yosakoi yra gana populiarus sporto festivalių metu (Japonijoje rudeny yra sporto diena, kuri kartu ir nacionalinių atostogų diena.) mokyklose. Šiuo šokiu gali mėgautis tiek vyrai tiek ir moterys, pradinių klasių moksleviai ir garbaus amžiaus pensininkai. Kiekvienas šoka tiesiog pagal savo galimybes ir už komandą. Komandinė dvasia yra itin svarbus faktorius, siekiant pasiekti aukščiausią šokio sinchrono lygį.

Yosakoi kostiumai ir pagalbiniai instrumentai

Video medžiagoje galima pastebėti, kad šokėjai yra pasipuošę įvairiaspalviais kostiumais. Dažniausiai yra vilkimos stilizuotos yukatos arba happi. Nors kai kurios komandos, ypač turinčios daugiau finansų bei sportuojančios gana profesionaliai, būna pasipuošiusios tam tikrais istoriniais, etninių elementų turinčiais rūbais arba super moderniais happi ir yukatomis Be to šokėjai naudoja išraiškingą makijažą.

Vienas iš išskirtinių yosakoi šokio bruožų yra taip vadinamos naruko – nedidelės medinės tarkšlės, kurios laikomos abiejose rankose. Naruko nuo senų laikų buvo naudotos Kochi apylinkėse paukščiams baidyti iš ryžių laukų. Naruko spalvos taip pat būna specialiai priderinamos prie kiekvieno šokėjo kostiumo. Kaip ir minėjau naruko yra būtinas elementas yosakoi šokyje. Be jo dauguma komandų taip pat į pagalbą pasitelkia papildomus instrumentus, vėliavas, lazdas ir pan.

Kur galima išvysti Yosakoi

Yosakoi šokių šventės yra organizuojamos ne viename Japonijos mieste, todėl reikėtų pasinaudoti visagaliu googliu, norint surasti informaciją apie yosakoi matsuri arčiausiai jūsų namų ar vietos, kurioje lankotės kelionės į Japoniją metu.
Didžiausia šventė vyksta yosakoi gimtinėje, Kochi prefektūroje, kuri tiesą pasakius yra gana tolokai nuo Tokijo. Kochi prefektūra yra Shikoku saloje, tad reikėtų sukurpti nemažą gabalą kelią, kad pamatytumėte šį reginį. Šiais metais Kochi mieste šventė rengiama rugpjūčio 9-12 dienomis. Pagrindiniai yosakoi šokių vakarai yra 10 ir 11 dienomis.

Kita didelė yosakoi šventės rengiama birželio mėnesį Hokkaido saloje Sapporo mieste. Pastaroji šventė vadinasi Yosakoi Soran matsuri . Taip pat reikėtų paminėti rugpjūčio pabaigoje Tokijo Harajuku rajone vykstančią itin populiarią Super Yosakoi šventę. Čia susirenka ne tik komandos iš Tokijo ir aplinkinų prefektūrų, bet atvažiuoja tikri šio reikalo profesionalai iš Kochi ir Hokkaido regionų. Beje, svarbu paminėti, kad bent jau Tokijuje ir daugelyje renginių Kochi šiuo reginiu galima grožėtis nemokamai.

Yosakoi gyvai

Ir visgi ką daryti jeigu norėtumėte savo akimis išvysti Kochi Yosakoi šokių šventę. Geriausiai, žinoma, atvykti į Japoniją. Na, bet yra ir dar vienas variantas – visagalis internetas. Kochi yosakoi matsuri bus tiesiogiai transliuojama internetu šiuo adresu. Atsidariusiame lange reikės susirasti, kur japoniškai yra parašyta tiesioginė transliacija. Malonių įspūdžių.

Beje, yra vietinių lietuvaičių kurie taip pat šoka yosakoi šokius. Tad galbūt vieną dieną galėsime patys Lietuvoje sušokti kažką panašaus. 楽しみにしています。

Prašome palikite savo komentarą!

Palikite savo komentarą žemiau taip pat galima nuoroda savo svetainės. Galite prenumeruoti komentarus naudodamiesi RSS paslauga.

Rašydami komentarus išlikite kultūringi. Nenuklyskite toli nuo temos. Brukalai nepageidaujami.

Galite naudoti šiuos HTML kodus:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Šiame tinklaraštyje galima naudoti Gravatar simbolius. Galite užregistruoti savo Gravatar.

Japonija, kelionės, keliauti, bilietai, verslas, ekonomika