Home » Kelionės

Vasaros grožybės – ungnies gėlės 「調布市花火大会2010」

3 August 2010 3,475 views 4 Comments

Japonijoje vasara pirmiausiai asocijuojasi su nuostabiomis fejerverkų (ugnies gėlės , hanabi, 花火) šventėmis, kurios pritraukia minias lankytojų. Beje, pasitinkant naujus metus nėra tradicijos dangų drebinti fejerverkų salvėmis. Todėl pirmą kartą Japonijoje pasitikdamas Naujuosius metus buvau kiek suglumintas spengiančios tylos. Tikrų tikriausias kultūrinis šokas. Bet už tai vasarą, liepos rugpjūčio mėnesiais, galima atsigriebti su kaupu ir praktiškai kiekvieną savaitgalį apsilankyti vis kitoje ir kitoje fejerverkų šventėjė.

Tokijuje didžiausias hanabi yra rengiamas liepos pabaigoje prie Sumida upės, kuomet į dangų iššaunama apie dvidešimt tūkstančių “ugnies gėlių”, o pasigrožėti įspūdingu reginiu susirenka beveik vienas milijonas žiūrovų.

Šiais metais apsilankiau Chofu mieste rengiamoje hanabi šventėje. Valandą trukusios šventės metu, vasaros dangų nutvieskė daugiau nei dvylika tūkstančių nuostabių fejerverkų.

Siūlau pasigrožėti šiuo įspūdingu reginiu.

4 Komentarai »

 • amonas parašė:

  Oho, fantastiškai atrodo. Aišku gyvai viską stebėti kur kas fainiau, gaila Lietuvoje nėra tokių švenčių :P

 • gaijin (autorius) parašė:

  Taip, gyvai atrodo kur kas įspūdingiau. Tačiau per valandą laiko į ora pakyla tikrai ne viena dešimtis litukų. Kažkur buvau radęs informaciją kiek kainuoja nusipirkti vieną iššaunamą fejerverką. Kitaip tariant hanabi mėgėjai paaukoti pinigėlių vardan įspūdingesnės šventės. O vienas fejerverkas gali kainuoti nuo poros šimtų litukų ir į viršų. Yra viena šventė kurios metu į orą iššauna tik du fejerverkus. Aišku vaizdelis nerealus, bet tik du kartus…
  Apskritai japonai hanabi srityje gana pažengę. Kiek man žinoma fejerverkų pasaulyje kai kurios rūšys tiesiog vadinamos “japanese style fireworks.” Tai ypač taikytina tiems apvaliems fejerverkams. Jie iš visų pusių vienodai gerai matomi. Padaryti tokį fejerverką reikia labai gerų įgūdžių, kadangi jie yra rankų darbo.

 • amonas parašė:

  Oho, tai reiktų planuoti kelionę į Japoniją bent vienos tokios šventės metu :)

 • gaijin (autorius) parašė:

  Oho, tai reiktų planuoti kelionę į Japoniją bent vienos tokios šventės metu :)

  Planuoju artimiausiu metu parašyti apžvalginę straipsnelį apie pagrindines šventes kada ir kur vyksta. Vėliau galbūt pačias svarbiausias šventes pristatysiu išsamiau.
  Tikrai verta savo akimis visa tai išvysti. Nors yosakoi pašaliečiai iš gatvės negali įsijungti ir kartu šokti, bet yra festivalių, kuriuose visi yra laukiami išskėstomis rankomis.
  Susimoki tam tikrą mokestuką už aprangą ir pirmyn. :)

Prašome palikite savo komentarą!

Palikite savo komentarą žemiau taip pat galima nuoroda savo svetainės. Galite prenumeruoti komentarus naudodamiesi RSS paslauga.

Rašydami komentarus išlikite kultūringi. Nenuklyskite toli nuo temos. Brukalai nepageidaujami.

Galite naudoti šiuos HTML kodus:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Šiame tinklaraštyje galima naudoti Gravatar simbolius. Galite užregistruoti savo Gravatar.

Japonija, kelionės, keliauti, bilietai, verslas, ekonomika