Home » Featured, Kelionės

Tokyo Sky Tree (東京スカイツリー)

10 August 2010 10,320 views 3 Comments

Tokyo Sky Tree

Tokyo Sky Tree yra naujasis šiuo metu intensyviai statomas Tokijo televizijos bokštas, kuris taps pačiu aukščiausiu tokio pobūdžio statiniu pasaulyje. Naujojo Tokijo ir Japonijos simbolio projekto kaštai siekia apie 575 milijonus eurų.

Tokyo Sky Tree priešistorė

Tokyo Sky Tree, kaip ir ankstesnis pirmatakas Tokyo Tower, pirmiausiai yra antžeminis skaitmeninio signalo perdavimo bokštas. Kodėlgi prireikė statyti naują bokštą kai tuo tarpu tebestovi Tokyo Tower (aukštis 333 metrai)? Pastaraisiais dešimtmečiais ypač centrinėje Tokijo metropolio dalyje padidėjo pastatų aukštingumas, pastatyta daug naujų dangoraižių, todėl buvo susirūpinta, kad tai gali neigiamai paveikti iš televizijos bokšto siunčiamo signalo priėmimą į mobiliuosius telefonus ar automobiliuose įdiegtu televizorius. Todėl atsirado poreikis užbėgti už akių palaipsniui kylančiai problemai.
2003 metų gruodžio mėnesį šešių pagrindinių Japonijos televizijų (NHK, Asahi Terebi, Fuji Terebi, Nihon Terebi, Tokyo Terebi, TBS) atstovai susidę prei bendro stalo nusprendė, kad reikia pradėti rimtus svarstymus apie naujo televizijos bokšto statybą. Prieeita išvados, kad būtina iš anksto reaguoti į naują laikmetį ir naujai besiklosčiansias aplinkybes telekomunikacijų rinkoje.
Paskelbus šią žinią, reikėjo nuspręsti kur turėtų išdygti naujasis bokštas. Į kovą dėl šio objekto aktyviai įsitraukė Saitama miestas, Tokijo metropolyje esančios Toshima ir Taito savivaldybėsir t.t. Prabėgus keliems metams po pirminių pokalbių, 2006 metų kovo mėnesį, priimtas sprendimas, kad naujas bokštas iškils Tokijo metropolio Sumida savivaldybėje (arčiausiai esanti metro ir traukinių stotelė Oshiage, apie 10-15 minučių atstumu nutolusi Asakusa traukinių stotis). Taip pat nuspręsta, kad šį milžinišką objektą statys Tobu Tetsudo (Tobu geležinkeliai) grupė, o kiekviena televizijos stotis sudaris ilgalaikius kontraktus dėl nuomos ir naudojimosi televizijos bokšto paslaugomis retransliuojant televizijos ir radijo laidų signalus.


Ryšys su Musashi šalimi

Pradžioje planuota statyti 610 metrų aukščio pastatą. Tačiau išaiškėjus, kad Kinijoje planuojama statyti panašaus aukščio televizijos bokštas, japoniškasis plieno gigantas sugebėjo truputį ūgtelėti iki 634 metrų. Tai bus pats aukščiausias pastatas Japonijoje. Iš tiesų šie skaičiai nėra pasirinkti atsitiktinai. Prieš keletą šimtmečių senasis Tokijo pavadinimas buvo Edo, o jį supantis visas regionas vadintas Musashi šalimi (武蔵). Taigi pažodinė Musashi regiono žodžio transkribcija būtų mu sa shi. Japonų kalboje mu yra skaičiaus šeši mutsu (gali būti ir kiti skaitymai, pavyzdžiui roku), sa skaičiaus trys (san) ir shi skaičiaus keturi (shi arba yon) trumpiniai. Viską sudėjus gaunasi 6-mu, 3-sa, 4-shi. Nieko nėra atsitiktinio…
Žinoma, jeigu kalbėsime apie patį aukščiausią pastatą pasaulyje jis yra Jungtiniuose Arabų Emiratuose, Dubajuje praėjusiais metais pastatytas Burj Khalifa. http://www.burjkhalifa.ae/ Burj Khalifa aukštis siekia net 828 metrus.


Tokyo Sky Tree bruožai

Tokyo Sky Tree pagrindą sudaro trys centrinė kolonos, kurios sudaro visos konstrukcijos stuburą. Šių trijų kolonų suformuoto trikampio perimetras yra 68 metra. Viso statinio statybų platformos perimėtras tėra 96 metrai. Kaip tokio aukščio pastatui tai pasulyje neturintis analogų architektūrinis sprendimas. Be to, reikia turėti omenyje, kad visa Japonija ir Tokijas yra seismiškai aktyvioje zonoje, kur kievieną dieną įvyksta didesnis ar mažesnis žemės drebėjimas.

Bokštą projektavę Nikken Kensetsu užtikrina, kad Tokyo Sky Tree yra pajėgus atlaikyti netgi itin galingus žemės drebėjimus. Žemės drebėjimai ir pastatų apsauga yra vienas svarbiausių klausimų Japonijos pastatų architektūroje. Yra skiriamas milžiniškas dėmesys pastatų saugumui užtikrinti bei naujų statybos technologijų, susijusių su apsauga nuo žemės drebėjimų, diegimui. Visgi šiuo atveju Nikken Kensetsu surado nusprendė pasinaudoti ne tik technologijomis, bet ir amžių išmintimi. Paslaptis slypi tradicinių japoniškų pagodų konstrukcijoje. Tokyo Sky Tree viduje, kaip ir tradicinėse pagodose, yra gelžbetonio centrinė ašis (pagodose medinė). Ši centrinė ašis yra pastatyta atskirai nuo pačio pastato, t.y. nesujungta su juo teisiogiai. Todėl įvykus žemės drebėjimui ar kilus stipriam taifūnui, centrinės ašies ir aplink ją esančio pastato dalys juda skirtingomis kryptimis, tokiu būdu sumažinant drebėjimo aplitudę. Taip pat pastato pagrinde sukalta daugybė polių, vietomis polis yra įkaltas net į 50 metrų gylį, kad būtų suformuotas tvirtas pagrindas.


Duris atvers 2012 metais

Šiuo metu yra užbaigti du trečdaliai Tokyo Sky Tree statybos darbų. Planuojama, kad lankytojams duris bokštas atvers 2012 metų pavasarį. Apatinėje dalyje įsikurs apie 300 parduotuvių, taip pat bus įrengtas planetariumas ir milžiniškas akvariumas. 350 metrų aukštyje bus pirmoji net tris aukštus užimanti apžvalgos aikštelė. Čia taip pat įsikurs daugybė kavinių, restoranų bei parduotuvių, o vienu metu įspūdingu vaizdu galės grožėtis 2000 lankytojų. Antroji apžvalgos aikštelė suprojektuota 450 metrų aukštyje. Visos aplinkui esančios sienos bus stiklinės, todėl galima garantuoti neužmirštamą reginį. Kiekvieną vakarą naujasis Tokijo simbolis nusidažys viena iš dviejų iš anksto parinktų spalvų. Planuojama, kad pirmais metais Tokyo Sky Tree aplankys apie 5 milijonai lankytojų, o visą aplinkui esantį prekybinį rajoną apie 30 milijonų žmonių. Iš ties įspūdingi skaičiai. Beje jau dabar galima sakyti, kad net ir neužbaigtas Tokyo Sky Tree jau yra tapęs turistiniu objektu. Šiuo objektu galima grožėtis iš Asakusa rajono, keliaujant aplankyti seniausios Tokijuje Sensoji šventyklos. Tereikia pažvelgti į šiaurę ir pakelti akis į dangų.

Štai čia galima tiesiogiai pasigrožėti tiesiogine transliacija iš Tokyo Sky Tree statybų aikštelės.

Sky Tree Tower iš dangaus

Sky Tree Tower (Japoniškai)

3 Komentarai »

  • Tweets that mention www.gaijin.lt » Blog Archive » Tokyo Sky Tree (東京スカイツリー) -- Topsy.com parašė:

    [...] This post was mentioned on Twitter by Burj Khalifa Feed, Burj Khalifa Feed. Burj Khalifa Feed said: Blog: http://www.gaijin.lt » Blog Archive » Tokyo Sky Tree (東京スカイツリー): Žinoma, jeigu kalbėsime apie patį aukščiausią past… http://bit.ly/9MtVL1 [...]

  • amonas parašė:

    Labai įdomus straipsnis, net nežinojau, kad statomas toks pastatas. Tikėkimės per Discovery apie jo statybas irgi parodys, kaip ir apie kitus didelius pastatus :)

  • gaijin (autorius) parašė:

    Pastatas tikrai yra gana rimtas ir kaip minėjau taps nauju Tokijo ir Japonijos simboliu. Greičiausiai Discovery apie jį parodys kokiąnors specialią laidą, kuomet Tokyo Sky Tree bus pilnai užbaigtas :)

Prašome palikite savo komentarą!

Palikite savo komentarą žemiau taip pat galima nuoroda savo svetainės. Galite prenumeruoti komentarus naudodamiesi RSS paslauga.

Rašydami komentarus išlikite kultūringi. Nenuklyskite toli nuo temos. Brukalai nepageidaujami.

Galite naudoti šiuos HTML kodus:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Šiame tinklaraštyje galima naudoti Gravatar simbolius. Galite užregistruoti savo Gravatar.

Japonija, kelionės, keliauti, bilietai, verslas, ekonomika