Home » Kitos temos

Tokijuje surasta mumija!

9 August 2010 3,284 views No Comment

Japonai visame pasaulyje garsėja savo ilgaamžiškumu. Vyrų vidutinis amžiaus vidurkis yra 79 metai, o moterų siekia netgi 86 metus.

Dingusi senolė

Pastaruoju metu išaiškėjo keletas skandalingų faktų susijusių su garbingo amžiaus senolių apskaita. Pasirodo, kad seniausia Tokijo gyventoja (113 metų) laikyta moteris jau eilę metų negyvena deklaruotoje gyvenamojoje vietoje. Kitaip tariant ji yra kažkur dingusi, o valstybė ir toliau kas mėnesį jos giminaičiams atseikėja solidžią pensiją. Tame pačiame name kur registruota senolė, šiuo metu gyvena jos vyriausia duktė (79 metai). Į svivaldybės bei policijos pareigūnų klausimus kur yra jos mama, garbingo amžiaus dukra atsakė “Manau, kad mama gyvena su jaunesniu broliu, tačiau neturiu jokių kontaktų.” Nei telefono, nei adreso… Išaiškėjus šiems faktams, sujudo visa Japonijos žiniasklaida. Šiomis dienomis pagrindinė tema, kiek Tokijuje ir Japonijoje yra garbingo amžiaus pensininkų, kuriems yra mokama pensija, nors jau eilę metų niekas iš savivaldybės ar kitų institucijų pareigūnų jų nėra savo akyse regėjęs. Beje, vien tik Suginami savivaldybėje yra registruota 252 asmenys, kuriems virš šimto metų. Kitose Tokijo savivaldybėse taip pat skaičiai gana įspūdingi. Todėl nuspręsta su jais visais tiesiogiai susisiekti ir įsitikinti ar viskas tvarkoje.

Mumija Tokijuje

Kaip ir minėjau, į viešumą iškilus aukščiau minėtiems faktams, sujudo sukruto įvairios institucijos. Tuo tarpu paaiškėjo dar vienas, sunkiai sveiku protu paaiškinamas makabriškas nutikimas. Apie viską iš eilės…

Šių metų birželio mėnesį Adachi savivaldybės darbuotojai kreipėsi į policiją pareiškime nurodydami, kad “Negalime įsitikinti, kad p. Kato yra vis dar gyvas…” Ponas Kato, savivaldybės turimomis duomenimis buvo ilgaamžiškiausias Adachi savivaldybės gyventojas. Šių metų liepos mėnesį jam turėjo sueiti 111 metų. Kato gyveno kartu su savo vyresniaja dukterimi, kuriai 81 metai. Tą liudijo oficialūs dokumentai…

Liepos 26 dieną, siekdami įsitikinti, kad p. Kato atšventęs savo 111 gimtadienį iš tikrųjų yra gyvas ir sveikas, Adachi savivaldybės darbuotojas kartu su policijos pareigūnu pasibeldė į jo namus. Tuo metu namuose buvusi senolio duktė bei anūkė nesileido į jokias kalbas ir jokiu būdu nenorėjo įsileisti pareigūnų į namus aiškindami, kad “Senelis sakė, kad nenori su niekuo susitikti, todėl mes nenorime jo trukdyti ir neleisime jum su juo pasikalbėti. Senelis jau keliasdešimt metų neserga jokiomis ligomis.” Na ir ką manote? Pareigūnai, gerbdami privačių asmenų teises, liko it musę kandę. Visgi po keletos dienų į to pačio miesto policijos nuovadą nuvykusi anūkė paaiškino, kad “Senelis prieš trisdešimt paskelbė, jog jis nori tapti Sokushin jyoubutsu (即身成仏), todėl užsidarė savo kambaryje ir niekur neišeina. Be to, senelis yra labai griežtas žmogus, todėl mes nedrįsome užeiti į tą kambarį.”

Beje, ką reiškia Sokushin jyoubutsu? Jeigu pažįstate japoniškus hieroglifus turbūt jau spėjote susigaudyti. Trumpai tariant tai yra tapimas Buda gyvam esant. Sokushin jyoubutsu praktikavę asmenys, pirmiausiai budistų vienuoliai, atlikdami šį ritualą tikėjosi tapti Budomis, t.y. dievybėmis. Nesu labai artimai susipažinęs su šia tema, tačiau iš principo ritualas yra susijęs su savanorišku savęs mumifikavimu. Vienuolis, būdamas sveiko proto ir nieko neverčiamas, būdavo užkasamas specialiai įrengtoje kapavietėje be jokio maisto ir vandens. Būdavo paliekamas tik vamzdelis orui patekti kapo vidun, kad vienuolis per anksti neuždustų. Tuomet prasidėdamo meditacija bei Sokushin jyoubutsu procesas. Kaip žinome žmogus be maisto ir vandens negali ilgai išgyventi, vienuoliai ne išimtis. Tad pabėgus keletui savaičių savanoris mirtininkas nusibaigdavo, o metams bėgant jo kūnas mumifikuodavosi. Yra tam tikrų regionų Japonijoje, kuriuose ir šiais laikas yra vis dar iškasamos šios vienuolių mumijos.

Taigi tūlas ponas Kato nusprendė atlikti lygiai tokį patį ritualą pas save namuose. Pirmame aukšte ant lovos surasti Kato palaikai buvo iš dalies mumifikavęsi, kur ne kur bolavo kaulai. Anūkė pareigūnams užsiminė, kad “šiais metais buvau pravėrusi duris į senelio kambarį, mačiau, kad senelio galva buvo sukaulėjusi.”

Išvada. Norint pamatyti mumijas tikrai nebūtina važiuoti į Egiptą. Kai kada pakanka apsidairyti aplinkui…

Prašome palikite savo komentarą!

Palikite savo komentarą žemiau taip pat galima nuoroda savo svetainės. Galite prenumeruoti komentarus naudodamiesi RSS paslauga.

Rašydami komentarus išlikite kultūringi. Nenuklyskite toli nuo temos. Brukalai nepageidaujami.

Galite naudoti šiuos HTML kodus:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Šiame tinklaraštyje galima naudoti Gravatar simbolius. Galite užregistruoti savo Gravatar.

Japonija, kelionės, keliauti, bilietai, verslas, ekonomika