Home » Kitos temos, Verslas&Ekonomika

Riga Collection Tokijuje

8 August 2010 3,048 views No Comment

Prieš keletą savaičių, 2010 m. liepos mėnesio pabaigoje, Tokijo Meguro rajone duris atvėrė pirmoji specializuota latviškų prekių parduotuvė Riga Collection. Parduotuvė įsikūrusi šalia Nakameguro stoties, naujai pastatyto Atlas Tower pastato, trečiajame aukšte.
Kaip pajuokavo parduotuvės šeimininkas p. Kawashima Yojiro, dažniausiai jam užduodamas klausimas – kodėl nusprendė atidaryti latviškių prekių parduotuvę Tokijuje, kokie motyvai? Pasirodo istorija tikrai labai įdomi.

Geraširdis latvis

Maždaug prieš keturiasdešimt metų p. Kawashima vyresnysis brolis išvyko į Amerikos vakarinę pakrantę studijuoti. Beje, tuo metu japonams išvykti į užsienį tikrai buvo neeilinis įvykis. Kiek man yra žinoma reikėdavo specialiai iš Japonijos URM išsiimti pasą, taip pat gauti leidimą išsikeisti jenas į užsienio valiutą ir įveikti kitus biurokratinius apribojimus. O ir jenos kursas tuo metu buvo labai neparankus keliautojams. Bet kuriuo atveju, brolis atvykęs į JAV sužinojo, kad norint pateikti dokumentus stojimui į universitetą yra reikalingas vietinis laiduotojas. Tuo metu visai netikėtai jis susipažino su vienu antrojo pasaulinio karo latvių pabėgeliu, kuris pakvietė jį apsilankyti pas save namuose. Pas latvį namuose abu ilgai šnekėjosi įvairiausiais klausimais. Galima sakyti tai tapo savotišku jaunojo japonu asmenybės interviu. Pasibaigus pokalbiui geraširdis latvis pasakė, kad nors pats dėl tam tikrų teisinių apribojimų negali tapti jo laiduotoju, bet pažadėjo surasti kažką iš savo pažįstamų. Taip ir įvyko. Galiausiai Kawashima brolis, sėkmingai įstojo į universitetą ir baigė studijas jame. Tuo tarpu latvis tapo tarsi juo antruoju tėvu Amerikoje, užsimezgė tvirta draugystė.

Po 40 metų

Prabėgus 40 metų p. Kawashima, nuolat prisimindamas gerąjį latvį, padėjusį jo vyresniajam broliui JAV, šių metų kovo pabaigoje ryžtingai nusprendė, kad atėjo laikas ir jam kažkuo prisidėti plėtojant santykius tarp Latvijos ir Japonijos. Taip gimė Riga Collection.

Parduotuvėje galima įsigyti lininių rūbelių vaikams, medinių baldų, keramikos bei stiklo dirbinių, kvapų terapijai skirtų žvakių, organinės kilmės latviškos kosmetikos. Taip pat pirkėjams siūloma paskanauti latviško medaus, šokoladų. Kawashima taip pat tiesiogiai iš Latvijos importuoja juodą duoną, kuri jau spėjo tapti viena iš populiariausių prekių.

Riga Collection misija nėra vient tik parduoti latviškas prekes. Siekiama, kad čia rinktųsi žmonės, norintys daugiau sužinoti apie mūsų kaimyninę šalį. Susitikimo metu gimė mintis, kodėlgi bendradarbiaujant Baltijos šalių amabasadoms bei vietiniams verslininkas nesurengus Baltijos dienų Tokijuje. Japonijoje į Lietuvą, Latviją ir Estiją žiūrimą kaip į vieną vienalytį regioną. Kalbant apie šias šalis taip pat spaudoje ar televizijoje įprastai vartojamas terminas “Baltijos trys šalys” Baruto san goku (バルト三国). Pristatant Lietuvą, dažnai tenka išgirsti sakant, “viena iš Baltijos šalių, Lietuva…”
Todėl glaudesnis bendradarbiavimas tarp kaimyninių šalių gali duoti pozityvių vaisių, rengiant bendrus projektus.

Riga Collection Tokijuje

Prašome palikite savo komentarą!

Palikite savo komentarą žemiau taip pat galima nuoroda savo svetainės. Galite prenumeruoti komentarus naudodamiesi RSS paslauga.

Rašydami komentarus išlikite kultūringi. Nenuklyskite toli nuo temos. Brukalai nepageidaujami.

Galite naudoti šiuos HTML kodus:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Šiame tinklaraštyje galima naudoti Gravatar simbolius. Galite užregistruoti savo Gravatar.

Japonija, kelionės, keliauti, bilietai, verslas, ekonomika