Home » Kitos temos, Verslas&Ekonomika

Ar namininiai gyvūnėliai yra šeimos nariai?

13 August 2010 4,944 views 4 Comments

Japonijoje yra apie 22 milijonai namuose laikomų šunų ir kačių. Remiantis gyvūnėlių maisto asociacijos duomenimis, galima teigti, kad vien tik naminių šunų ir kačių skaičius žymiai viršija jaunesnių nei penkiolikos metų vaikų skaičių (beveik 17 milijonų). Pastaruoju metu sparčiai daugėja gyvunėliams skirtų paslaugų plėtra. Pirmiausiai tai pasakytina apie gyvunėliams skirtas kavines ir restoranus, specializuotus nakvynės namus-viešbučius, dieninius globos darželius, grožio salonus, kapines. Taigi ar naminiai gyvūnėliai yra tikri šeimos nariai, klausimas, kurį savo skaitytojams uždavė Asahi laikraščio žurnalistai.

Teigiamai į šį klausimą atsakė 59 proc. respondentų. Netrūksta ir begalinės meilės savo augintiniams demonstruojančių šeimininkų. Pavyzdžiui, kartu keliaujama į tolimiausias keliones, čia pat parduotuvėje ar kavinėje dalijamasi pyragaičiais ir tortais. Japonijoje netgi yra vien tik gyvūnėliams skirtų šventyklų, kuriuose įrengti specialūs kapai keturkojams ir kitokiems „ šeimos nariams.“

Remiantis Asahi atliktu tyrimu, tarp tų respondentų kurie mano, kad naminiai gyvūnėliai yra šeimos nariai, populiariausi augintiniai yra šunys. Antroje vietoje rikiuojasi katės, toliau seka žuvyčių, paukščių, vėžliukų ir žiurkėnų mėgėjai. Savo šeimos nariams iš ties suteikiama gana plati laisvė bei daugkas atleidžiama. Pirmiausiai naminiai gyvunėliai yra auginami namų viduje, o ne lauke, kartu keliaujama į keliones su mašina, švenčiami augintinių gimtadieniai. Taip pat didelė dalis šeimininkų planuoja savo augintinius palaidoti specialiose gyvūnėlių kapinėse. Be to dalis augintinių gali jaustis ramūs, kadangi jie yra apdrausti nuo sveikatos sutrikimų. Apskritai Japonijoje gyvūnėliams skirtos medicininės paslaugos yra itin brangios, todėl pastaraisiais metais populiarėja į šią naują draudimo rinkos segmentą orinetuotų kompanijų plėtra ir draudimo rūšių pasiūla.

Tarp tų, kurie nemano, kad naminius augintinius reikėtų laikyti pilnaverčiais šeimos nariais pagrindiniai argumentai yra šie: nereikėtų lyginti žmogaus ir gyvūnų, nes mes esame skirtingi; naminiai gyvūnėliai yra auginami vardan žmogaus; svarbu subordinaciniai ryšiai; nemėgstu gyvūnų, tiesiog taip manau ir panašūs atsakymai.

O kokia būtų jūsų nuomonė?

Kvailai mieliausiai atrodančio šuns nuotraukos rinkimai.

Nuotrauka Nr. 1 Praėjusiais metais interneto žvaigžde tapęs Wasao
Nuotrauka Nr. 2 Gyvūnėlių kapinių antkapiai
Video. Šuns ir katės meilė

4 Komentarai »

 • midori parašė:

  Įdomi apklausa ir straipsnis, bet bent man iš buvimo Japonijoje ir domėjimosi šia šalimi susidarė įspūdis, kad augintiniai japonams tėra kasdienybę prablaškantys žaisliukai. Su jais elgiamasi kaip su daiktais, vaikomasi madų (pradedant populiariomis veislėmis, baigiant pačių augintinių išvaizdos keitimu), neretai “madingas” augintinis tėra siekis pasipuikuoti. Japonijoje taip pat tragiška padėtis su beglobiais gyvūnais, žmonės linkę pirkti gyvūnus parduotuvėse, o ne priglausti ir išgelbėti esančius prieglaudose, 70% ar daugiau visų augintinių yra vėliau atsikratoma ir juos neišgalint išlaikyti tenka užmigdyti. Todėl sakymas, kad augintinis yra “šeimos narys” man skamba kaip savęs apgaudinėjimas, nes tikrovė visai kitokia.

  P.S. panaši padėtis yra daugumoje valstybių, tad Japonija čia ne išimtis.

 • gaijin (autorius) parašė:

  Sutinka su midori pastebėjimais. Iš tiesų augintiniai neretai yra tiesiog žaisliukai ir ta meilė savo gyvūnėliui kai kada keistoka.
  Tačiau šiuo atveju kuomet sakoma

  mano augintinis yra mano šeimos narys

  , reikėtų taip pat paklausti kaip yra suprantama šeimos sąvoka.
  Šeima ir jos samprata sudėtinga tema. Juk ne veltui yra sakoma, kad geriau artimas kaimynas, nei tolimas gaminaitis.

  Taip pat niekaip negaliu suprasti vienos gana populiarios televizijos laidos, kurioje pastoviai su viena beždžione yra atliekami įvairiausi eksperimantai.
  Kai kurie veiksmai mano supratimi yra akivaizdus gyvūno kankinimas.

 • V. parašė:

  Japonų k dėstytoja prieš kelerius metus pasakojo, kad išsilavinusioms, daug pasiekusioms japonėms sunku rasti vyrą, arba jos tiesiog nėra linkusios ištekėti. Gyvendamos vienos, jos “veda” naminius gyvūnėlius, dažniausiai šunis, jais rūpinasi kaip vaikais ir panašiai. Kaip pati pasakojo (ji pati buvo netekėjusi), jei esi netekėjusi, gyveni viena, bet turi naminį gyvūną, visuomenė į tave žiūrės palyginti palankiai. Dėstytoja vis juokėsi, kad reiktų įsigyt katę, kad bent tėvai ‘nebespaustų’ dėl vestuvių.

  Anksčiau, kiek supratau iš jos pasakojimo, gyvūnai buvo vietoj šeimos, o dabar turbūt prisidėjo ir mada, bent dėl veislių pasirinkimo.

  Bent man, augintinis vietoj šeimos itin keistai atrodo, ypač jei ‘madistai’ linke ‘nebemadingą’ gyvūną pakeisti į ‘madingesnį’..

 • hostingas, svetainių talpinimas parašė:

  Žiūrint kaip kas supranta šeimą ir aplamai tai priklauso nuo žmonių moralės.

Prašome palikite savo komentarą!

Palikite savo komentarą žemiau taip pat galima nuoroda savo svetainės. Galite prenumeruoti komentarus naudodamiesi RSS paslauga.

Rašydami komentarus išlikite kultūringi. Nenuklyskite toli nuo temos. Brukalai nepageidaujami.

Galite naudoti šiuos HTML kodus:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Šiame tinklaraštyje galima naudoti Gravatar simbolius. Galite užregistruoti savo Gravatar.

Japonija, kelionės, keliauti, bilietai, verslas, ekonomika