Home » Kitos temos

Kuo norėtum būti užaugęs? 「大人になったらなりたいもの」

10 July 2010 4,257 views 2 Comments

Kuo norėtum būti užaugęs?

Nuo 1989 metų kiekvienais metais privati draudimo kompanija Daiichi Seimei Hoken (第一生命保険)
atlieka ikimokiklinio amžiaus bei pradinukų profesijos pasirinkimo tyrimus. 2009 metais atliktame tyrime dalyvavo apie 140 tūkstančių vaikų. Atsižvelgiant į geografinius ir kitus paramentrus, iš visų atsiųstų atsakymų galutiniam tyrimui atrinkta 971 vaikų anketa. Tyrimo pagrindinis klausimas – „kuo norėtum būti užaugęs?“

Žemiau išvardintos profesijos ir jų eiliškumas iš dalies atskleidžia tam tikrų profesijų ar veiklų vertinimo. Iš dalies vaikų minimos profesijos nurodo ir visuomenės lūkesčius, siejamus su vyro bei moters role gana konservatyvioje visuomenėje.

Berniukai Japonijoje svajoja tapti beisbolininkais

Beisbolas yra pati populiariausia sporto šaka Japonijoje, be to Japonijos beisbolo rinktinė demonstuoja labai gerus rezultatus tarptautinėje arenoje. Todėl nenuostabu, kad dauguma berniukų svajoja tapti beisbolininkas. Beisbolininko pasirinkimui ant kulnų mina futbolininkas. Japonijoje susidomėjimas futbolu ypač išaugo po 2002 pasaulio futbolo čempionato, kuris vyko Japonijoje bei Pietų Korėjoje. Tame čempionate Japonijos rinktinė pasirodė tikrai labai garbingai, iškopdama į antrą etapą. Analogiškas rezultatas buvo pakartotas ir šių metų pirmenybėse Pietų Afrikos Respublikoje. 2010 metų pasaulio futbolo čempionatas pagimdė naują futbolo gerbėjų armijos dievuką – Keisuke Honda. Japoniškas „blondinas“ Honda šiuo metu turbūt yra vienas populiariausių sportininkų Japonijoje. O vaikai didvyrius mėgsta. Šį teiginį gali paliudyti dešimtoje berniukų svajonių profesijos vietoje atsidūrusi plaukiko „profesija.“ Neabejotina, jog tokiam vaikų pasirinkimui didelę įtaką turėjo ir turi Atėnų bei Pekino olimpinių žaidynių trijų aukso medalių laimėtojas, olimpinio rekordo savininkas, Kosuke Kitajima.

„Biudžetinių“ darbuotojų profesijos – ateities stabilumo garantas

Užpildytose anketose nemažai berniukų minėjo „biudžetinių“ darbuotojų profesijas kaip antai policininkas, gaisrininkas, gelbėtojas, mokslininkas, mokytojas, vairuotojas (pastarieji trys gali būti ir nebiudžetiniai darbuotojai).

Apskritai, Japonijos darba rinka bei jos specifika yra labai plati ir itin svarbi tema, kadangi dar yra gajus „įdarbinimo iki gyvos galvos“ shushinkoyo (終身雇用) stereotipas bei su juo siejami būsimųjų darbuotojų lūkesčiai. Tendencijos darbo rinkoje bei procentinis santykis tarp vadinamųjų „tikrųjų firmos darbuotojų“ seikishyain (正規社員) bei „kontraktinių darbuotjų“ keiyakushain (契約社員) glaudžiai susijęs su ekonomikos raida, politiniais sprendimais, visuomenėje tvyrančiomis įtampomis ir t.t. Galima tik trumpai paminėti, kad visuomet kada vyksta krizė universitetų absolventai yra linkę rinktis darbą biudžetinėse įstaigose. Svarbiausias motyvas – stabilumas. Tuo tarpu ekonominio pakilimo metu, dauguma gabiausiųjų renkasi privačias kompanijas. Žinoma, tai tėra labai grubūs apidendrinimai, kadangi toje pačioje privačioje sferoje yra elitinės kompanijos, kur į vieną darbo vietą ir „gerais“ ir „blogais“ laikas pretenduoja 150-200 kandidatų.

Mergaičių svajonės

Jau 13 metų iš elės pirmoje vietoje karaliauja „maisto prekių parduotuvės, restorano šeiminkės.“ Šis pasirinkimas pirmiausiai sietinas su pastaruoju metu Japonijoje vykstančiu saldumynų bumu. Remiantis tyrimo duomenimis, kas penkta mergaitė užaugusi norėtų dirbti kepyklėlėje arba tapti nuostabius saldumynus gaminančia konditere.

Pabaigai, smagiausia ir turbūt pati japoniškiausia svajonė – anime herojus. O kas juo nenorėtų būti?

2 Komentarai »

  • Ignas parašė:

    haha, po japonisku “happy-endu” tai ne visi herojai isgyvena :D

  • gaijin (autorius) parašė:

    Tikra tiesa, bet įvardinti anime ar manga herojus profesijos pasirinkimo klausimyne, sakyčiau gana japoniška.

Prašome palikite savo komentarą!

Palikite savo komentarą žemiau taip pat galima nuoroda savo svetainės. Galite prenumeruoti komentarus naudodamiesi RSS paslauga.

Rašydami komentarus išlikite kultūringi. Nenuklyskite toli nuo temos. Brukalai nepageidaujami.

Galite naudoti šiuos HTML kodus:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Šiame tinklaraštyje galima naudoti Gravatar simbolius. Galite užregistruoti savo Gravatar.

Japonija, kelionės, keliauti, bilietai, verslas, ekonomika